İstanbul Pendik Pasta Cila Uygulaması
İstanbul Pendik Pasta Cila Uygulaması

İstanbul Pendik Pasta Cila Uygulaması

 

Pasta ve cila arka arkaya yapılan iki ayrı işlemdir. Pasta işleminde bir çeşit sıvı zımparalama yapılır. Aracın üzerindeki boyanın fiziksel ve kimyasal olarak inceltilmesidir. Aracın üzerinde çevresel etkenlerden dolayı oluşan deformasyon pasta cila işlemi ile giderilir. Pasta işleminde boyanın üst katmanı inceltilir ve çizikler giderilir. İkinci aşamada cila uygulaması yapılır. Cila boyanın üzerine uygulanır. Bu sayede boya daha parlak ve canlı görünür.

 

Pasta Cila Nasıl Uygulanır?

 

Pasta cila işleminde amaç; araç üzerinde oluşan çiziklerin, leke ve pürüzlerin yok edilmesi ve araç yüzeyinin parlatılmasıdır. Aracın güzel bir şekilde toz, kir ve lekeden iyice arındırılmasıyla yapılan yıkama ve temizleme pasta ve cilanın ilk aşamasıdır. Araç yüzeyi iyice kurulandıktan sonra pastadan alınan parçalar aracın değişik yerlerine uygulanır. Daha sonra polisaj makinesi ile pasta işlemi başlatılır. Cila işlemi başlamadan önce araç yüzeyinin yeniden temizlenmesi ve kurutulması gerekir. Bu hazırlık yapıldıktan sonra cila sürülür ve belli bir süre kurumaya bırakılır. Yüzey kuruduktan sonra yumuşak bir bezle yüzey silinir ve parlatılır.

 

Pasta cila sayesinde araç parlak ve pürüzsüz görüneceği gibi araca geçici bir koruma da sağlar. Bu işlem aracı yaklaşık olarak dış etkilerden 1 veya 2 yıl koruyacaktır. Yalnız pasta boyayı incelttiği için pasta işlemi yılda ancak bir defa yaptırılmalıdır. Cila işlemi ise aracı toz ve kirden koruduğu için birkaç aylık bakımlarla uygulanabilir.

 

Pasta Cila Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Pasta cila yaptırırken aracınızın yüzeyine uygun kaliteli malzemeler kullanılmasına dikkat edilmelidir. Araç boyasının zarar görmemesi ve işlemin uzun süreli etkili olması kaliteli malzeme kullanmaya bağlıdır.
  • Pasta cila işlemi yapılırken kullanılan polisaj makinesi tecrübeli kişiler tarafından kullanılmalıdır. Uygulama sırasında alet dengeli tutulmazsa makinenin ucundaki sünger yırtılır ve araç çizilebilir.
  • Pasta cila aracın renk ve boya türüne göre seçilmelidir. Aracın rengi koyu ise açık, açık renk ise koyu pasta cila tercih edilmelidir.
  • Kullanılacak pasta solvent, silikon, balmumu ve teflon içermemelidir. Malzeme kullanılmadan önce başka bir yerde test edilmelidir.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014